Kto je Milena Bertolini, vedúca ženského národného tímu

Milena Bertolini je trénerkou talianskeho futbalového mužstva žien. Poďme to lepšie spoznať

Milena Bertolini je trénerkou talianskeho futbalového mužstva žien. Poznajme to lepšie.

Milena Bertolini je trénerkou talianskeho ženského národného futbalového mužstva, ktoré sa po viac ako dvoch desaťročiach ujalo vedenia, keď prevzalo obušok od bývalého trénera Antonia Cabriniho , a priviedol Azzurru do záverečnej fázy majstrovstiev sveta.

Prvé zápasy prebehli veľmi dobre a Azzurre, ktorý získal dve výhry a jednu porážku, dokázal dosiahnuť štvrťfinále , čo bol skutočne skvelý výsledok.

Kto je Milena Bertolini

Milena Bertolini sa narodila v Correggio v roku 1966 a od mladého veku sa stala vášňou pre futbal, ktorý začal hrať v tíme svojej krajiny pôvodu. V nasledujúcich rokoch bude hrať aj v radoch Reggiana , Bologna a ďalších menších tímov.

Svoju prvú trénerskú úlohu získala na lavičke ženských tímov Foroni , kde vyhrala svoj prvý taliansky pohár . V rovnakom tíme bude môcť vyhrať taliansky super pohár a svoje prvé majstrovstvá.

Funkcia technického komisára talianskeho národného mužstva bola získaná v auguste 2021 a odtiaľ sa začalo stúpať smerom na majstrovstvá sveta , čo je nielen cieľ, pretože tím v tejto súťaži chýba najmenej 20 rokov a úspešne uspel. Na majstrovstvách sveta vo Francúzsku v roku 2021 sa Azzurre skutočne osvedčili napriek skutočnosti, že ženský futbal nie je taký obľúbený.

Počas svojej trénerskej kariéry sa môže Bertolini pochváliť okrem 3 scudetti , 3 talianskych pohárov a 4 talianskych super pohárov , tiež 6 zlatých lavičiek , čo je cena vyhradená pre najlepšieho trénera predchádzajúceho šampionátu Serie A. Bohatú kariéru spojil s mnohými úspechmi a sme si istí, že v budúcnosti uvidí toľko ľudí.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Ďakujem všetkým Talianom a všetkým Talianom, ktoré sa zamilovali do ženského futbalu, v nádeji, že sa môže pretransformovať a zjednotiť do veľkej LÁSKY, aby DREAM pokračoval ...

Príspevok zdieľaný Milenou Bertolini (@bertolinimilena) 1. júla 2021 o 10:38 PDT